חיפוש
  • מישל סורסקי

מדריך לרכישת מסך. מתאים לצלמים, עורכי וידאו, מעצבים ואנשי דפוס

כללים בסיסיים לפני שקונים מסך

  1. לא להאמין - אם טכנאי מחשבים, צלם מומחה, דפס עם וותק של 20 שנים או... מורה היוגה שלכם ממליץ על מסך, תקחו בחשבון שהם אמנם מעולים במה שהם עושים אבל זה לא הופך אותם למומחי מסכים. תמשיכו לרשימת הפרמטרים ותבדקו בעצמכם.

  2. אין בזול - מצלמה מקצועית, מחשב מהיר, אוזניות איכותיות... לכל דבר איכותי יש מחיר והוא לא בא בזול. רוצים מסך טוב? תשקיעו

  3. לא לקנות קופסה - אל תקנו מסך שלא ראיתם בעבודה. לא משנה כמה הוא מומלץ (אל תאמינו) ולא משנה כמה הוא בזול (אין בזול), תבדקו את המסך בסביבת עבודה דומה לשלכם ורק אז תחליטו.

אני יודע שכל זה נשמע דמיוני אבל זה בדיוק מה שעשיתי בעצמי. את המסך הראשון לוידאו מכרתי רק אחרי שמומחה גריידינג מקצועי (הקטור ברבי) עבד איתו במשך 10 חודשים ואישר שהמסך מתאים לעבודה בתחום עריכות הוידאו, תיקוני צבע וגריידינג.


כדאי להשקיע במסך איכותי:

  1. סביבת עבודה - אם השקעתם במצלמה איכותית, הורדתם כסף על עדשות, מחשב מהיר, תוכנות יעודיות, שעות לימוד... אל תתפשרו. תסגרו את הפינה עם מסך איכותי. אנשי מקצוע (וגם חובבים רציניים) עובדים עם כלים מקצועיים

  2. דיוק - מסך איכותי מציג צבעוניות נכונה. פוטושופ, לייטרום, דה וינצ׳י, פרמייר... לא משנה במה שאתם עובדים, כדאי מאוד שהצבעוניות תהיה נכונה אחרת אתם מבזבזים זמן וכסף

  3. לשמור על העיניים - ככול שהמסך איכותי יותר, תוכלו לעבוד מולו יותר שעות.


מאפיינים של מסך איכותי:

אחידות תאורה וצבע

חפשו את המילה DUA. על פני כל המסך תראו את אותה התצוגה. פינה ימנית או שמאלית, למעלה או למטה... בכל מקום אותו הדבר. תברחו ממסכים עם פאנל TN. פאנל IPS אמנם לא מבטיח אחידות אבל זה לפחות פאנל בסיסי להתחלה

מסך רגיל בלי DUA - אחידות תאורה וצבע בעייתית ביותר
מסך מקצועי עם DUA - אחידות תאורה וצבע איכותית

16 ביט

במסכים רגילים של 8 ביט המעברים מקוטעים. מסכים איכותיים משתמשים ב 16 ביט כדי לקבל מעברים חלקים של תאורה וצבע

מימין מסך 8 ביט סטנדרטי עם מעברים מקוטעים. משמאל מסך 16 ביט עם מעברים חלקים

הבהוב

עייפות בעיניים נגרמות הרבה פעמים מציפוי מסך לא איכותי, תאורה חזקה, טמפרטורה לא נכונה אבל בעיקר מהבהוב. וודאו שהמסך מכיל טכנולוגיה מיוחדת נגד הבהוב. הכי טוב זה לשבת מול מסך במשך שעה ולוודא שאתם מרגישים בנוח

מסך מהבהב גורם לעייפות בעיניים
במסך איכותי אין הבהוב

כיול ברמת חומרה

כיול סטנדרטי מתבצע על כרטיס המסך שעל המחשב אליו מחובר המסך, כיול מקצועי מתבצע בתוך החומרה של המסך עצמו. הרבה יותר איכותי. חפשו מסך עם תוכנת כיול יעודית המתחברת לחומרה שלו. התוכנה צריכה להיות קלה וידידותית. חשוב לזכור - כדי לקבל צבעוניות טובה, חייבים לכייל באופן תקופתי. אין כזה דבר שהמסך מגיע מכוייל (ועל זה אכתוב כתבה מיוחדת בקרוב)


איכות

יש הרבה סוגי פאנלים. וודאו שהמסך שלכם מכיל פאנל באיכות הגבוהה ביותר. אתם הולכים לשבת מולו במשך לא מעט שנים...

לפני שמגיע אליכם, פאנל איכותי נבדק בצורה מחמירה

ציפוי

הציפוי של הפאנל משפיע המון על החזרי האור ועייפות העיניים. מי שלא מומחה, מגלה הציפוי לא איכותי רק אחרי כמה ימים של ישיבה מול המסך. כדאי מאוד לבדוק את המסך בסביבת עבודה אמיתית מול אדם שיש לו נסיון עם המסך.

ציפוי סטנדרטי מחזיר תאורה בצורה חזקה
ציפוי מקצועי מפזר את האור ומונע השתקפויות

אחריות

כמה שיותר שנים, יותר טוב. יש לוודא שהאחריות היא של היצרן ולא של חנות או מעבדה, הזמן שלוקח לתקן והאם בזמן התיקון אפשר לקבל מסך חלופי.


כמה מילים עלי

אני מישל סורסקי. אני מתמחה בעיבוד תמונה וניהול צבע כבר יותר מעשרים שנה. לפני כעשור פנו אלי מניופאן וביקשו תמיכה למסכים המקצועיים שלהם. לקח להם 3 שנים לשכנע אותי כי אני לא אוהב למכור. יש 3 סיבות שלבסוף הסכמתי:

  • אין בארץ נציגות של מסכים מקצועיים ברמה של איזו. הם היחידים.

  • השירות מעולה. אחריות יצרן של 5 שנים. יש מעבדה ואני מקבל תגובה מהירה מאוד

  • ביחס לתועלת, המחיר שווה לגמרי

את המסכים המקצועיים אני מספק עם הטמעה, הדרכה, כיול באתר הלקוח ותמיכה לאורך כל שנות האחריות. אני עונה אפילו לשאלות בפוטושופ...וככה אני בטוח ורגוע שהלקוח תמיד מרוצה.


שאלות...

אפשר להתקשר 052-359-7292 או לכתוב eizoisrael@gmail.com
48 צפיות

מרדכי 11 רמת השרון

ת.ד. 1139, רמת-השרון 47111

 

0523597292

 

 michel@hateken.co.il

סורסקי מישל

0523597292

© 2014 By Michel Suraski, All rights reserved.